Polski English

/Działalność/

Budowa statków i modułów statkowych

Projektowanie i produkcja gotowych jednostek morskich różnego typu oraz wykonawstwo wszelkich typów konstrukcji okrętowych.

Generalne wykonawstwo projektów (GW)

Budowa kompletnych obiektów w formule pod klucz z możliwością zarządzania obiektami

Realizacja inwestycji mieszkaniowych

Budowa nowoczesnych, zielonych osiedli mieszkaniowych dostosowanych do wymogów młodych ludzi.

Transfer technologii i usługi edukacyjne

Wsparcie technologiczne i edukacyjne z zakresu eksploatacji jednostek morskich oraz szkolenie wyspecjalizowanych kadr

Zarządzanie projektami


- Management techniczny,
- Usługi consultingowe,
- Usługi gastronomiczno-hotelowe

Budowa statków i modułów statkowych

Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji gotowych jednostek morskich, badawczo-rybackich oraz produkcji stalowych konstrukcji okrętowych, w tym wyposażonych modułów, bloków, sekcji kadłubowych, nadbudówek i gotowych kadłubów.

 


LIPIEC 2021

Wodowanie statku rybackiego "Skar Senior" dla armatora z Norwegii

 

 

 

 

Stocznia Wisła, której głównym udziałowcem jest Navimor Int. wyspecjalizowała się w budowie jednostek pływających różnego typu o długości do 90 metrów.

Naszą specjalizacją jest budowa różnego typu statków RYBACKICH, szkoleniowych i badawczych oraz małych statków pasażerskich.

 

Navimor INt. ze Stocznią WISŁA dostarczył ponad 150 jednostek różnego typu i przeznaczenia do naszych klientów w Europie i Afryce.

Mamy unikalną wiedzę i osiągnięcia w projektowaniu i budowie wysoce specjalistycznych  statków zaprojektowanych i dostosowanych szczególnie do pracy na wodach tropikalnych.

 

Stocznia Wisła  w ramach grupy Navimor International jest również podwykonawcą dużych stoczni zachodnioeuropejskich i dostarcza m.in. moduły kadłubowe do stoczni MEYER WERFT  budującej największe i najbardziej luksusowe statki pasażerskie dla takich armatorów jak Norwegian Cruise Line, Royal Caribbean Int., AIDA Cruises, Royal Cruise Line, Dream Cruises, Celebrity Cruises, Star Cruises.

 

 

Navimor i Stocznia Wisła dostarczyły również  moduły kadłubowe  dla dwóch pierwszych okrętów śmigłowcowo-desantowych, ważących ponad 7000 ton,  typu MISTRAL budowanych we francuskiej stoczni DCN Brest czy konstrukcje offshore dla norweskiej firmy AkerKvaerner. Systematycznie dostarczamy moduły statkowe i nadbudówki dla norweskiej stoczni Kleven Verft AS. Stocznia WISŁA specjalizuje się w konstrukcjach wymagających wysokich  kwalifikacji i dokładności wykonania– np. konstrukcjach całej rufy statku, których nie da się zbudować maszynowo, czy nadbudówek wykonanych z materiałów cieńkościennych. Stocznia Wisła przerabia obecnie około 9 tys. ton konstrukcji stalowych rocznie – to wynik jeden z najlepszych w Polsce.

 

 

 

Moduły budowane w Stoczni Wisła dla stoczni niemieckich i skandynawskich.

 

 

 

Moduły kadłubowe ze sterami strumieniowymi i nadbudówki  budowane w Stoczni Wisła 

 

 

 

 

Drugą specjalizacją Stoczni Wisła, unikalną w Polsce, stała się budowa statków rybackich na łowiska w strefie tropikalnej. Ich konstrukcja jest specjalnie przystosowana do wysokich temperatur wody i powietrza, oraz do połowu specyficznych gatunków ryb.

 

 

Trawlery do połowu krewetek na morzach tropikalnych

 

 

 

Jednostki rybacko-badawcze i szkoleniowe.

 

 

Dla  Ministerstwa Rybołówstwa Angoli zrealizowaliśmy budowę czterech super nowoczesnych trawlerów rufowych do połowu krewetek. Statki zostały zaprojektowane, w pełni wybudowane i wyposażone przez Stocznię Wisła, która staje się głównym polskim producentem statków rybackich na wody tropikalne. W Angoli, za sprawność techniczną jednostek odpowiadała grupa inżynierów z Polski. 

 

Jeden z trawlerów dla Angoli
w trakcie rejsu do Luandy
Krzysztof Pawlak - projektant
trawlerów, obecnie prezes Stoczni Wisła
i Andrzej Ołpiński - Dyrektor do spraw Afryki
Trawlery dla Ministerstwa Rybołówstwa
Angoli w porcie w Luandzie

 

 

 

 

W ostatnich latach NAVMIOR dostarczył był między innymi statek rybacko-badawczy Bayagbona, wybudowany dla Nigeryjskiego Instytutu Oceanograficznego i Badań Morskich, który został uhonorowany tytułem najnowocześniejszego statku wyprodukowanego przez polski przemysł stoczniowy.

 

 

 

Prezes Navimoru Roman Kinda podczas uroczystości przekazania i chrztu statku, która  odbyła sie z udziałem Pierwszej Damy Nigerii Patience Jonathan, władzami Nigerii oraz Afrykańskiego Banku Rozwoju.

 

 

 

 

Panorama Stoczni Wisła Roman Kinda i Jerzy Pawlak
założyciele Nowej Stoczni Wisła.

 

Nasze inwestycje

Klauzule informacyjne Rodo
Strony internetowe - odee.pl